Eleganckie wozy – kupisz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w luksusie, to przykre, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Często okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są gustowne samochody, jakie kiedyś były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, despota został obalony, a czmychając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, żeby odzyskać choć drobną część zagrabionych przez niego walut. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje eleganckich samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą nabyć samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć komfort oraz zadumać się nad blaskiem innych. Nieraz, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć autem, jaki kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I właśnie w wypadku aut luksusowych, które pozostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej biznes przedstawiamy takie przypadki.

Przetargi samochodów markowych cieszą się rozległym zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o auta najświeższej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, lecz mające jakąś swoją historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              technology

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *