Stylistyka i styl ubrania – o to dbamy

Kto projektuje garderoby? Oczywiście projektanci. Niektórzy z nich znani są na całym świecie. Ubrania tych najbardziej legendarnych niestety nie są generalnie dostępne, sprzedawane są tylko w konkretnych domach mody bądź też robione na zamówienie a w dodatku ich cena jest właściwie szalenie wysoka. Wskutek tego też przeciętni ludzie zarabiający średnią krajową raczej nie decydują się na to, by takie ubrania od projektantów wybierać, aby chodzić w nich na co dzień. 

Czy zwracamy uwagę na wygląd swój lub osób, które nas otaczają? Zdecydowanie tak. Nieraz robimy to zupełnie nieświadomie oraz nawet jeżeli twierdzimy, że wygląd człowieka nie jest najważniejszy – patrzymy na niego. Analizujemy człowieka po tym, jak wygląda. I nie idzie tu o to, by posiadać na sobie drogie, markowe ubrania, aby ubierać się u kultowych projektantów. Takie rozstrzygnięcia są tylko dla tych, których na to stać. Ludzie całkowicie przeciętni, którzy nie są w stanie na ubrania przeznaczyć znacznych pieniędzy powinni poszukiwać zupełnie innego, nie nacieszonego przepychem stylu ubierania się. A dla niektórych z nas takie poszukiwania nie są w żadnym razie takie zawikłane ani skomplikowane. Musimy wyłącznie wiedzieć, co nam się podoba, musimy potrafić ocenić jakość zdobywanych przez nas ubrań. Wybierajmy takie, których jakość jest należyta. A takie rzeczy pod żadnym pozorem nie muszą być drogie. Zróbmy sobie spacer po punktach sprzedaży w poszukiwaniu autentycznych perełek ubraniowych. Jeżeli będziemy posiadać szczęście kupimy wiele za niewiele. I na takie szanse polujemy.

Znajdź osobisty styl ubioru

Poszukujemy prywatnego stylu i nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakim sposobem to zrobić? Podoba nam się dużo rzeczy lecz nie jesteśmy przekonani, które do nas pasują a jakie nie? Poradźmy się stylisty. Obecnie niezwykle wiele osób z rad stylistów korzysta. I wcale nie są to jedynie aktorzy, piosenkarze lub znani celebry Ci. Chcemy wyglądać przyzwoicie, chcemy mieć własny styl. W następstwie tego dążymy do tego, żeby nasze ubrania perfekcyjnie pasowały do nas, figury, osobowości. Styliści umieją przyjrzeć nam się z daleka, oszacować nas z dystansem. To, jaki wybierzemy styl uzależnione jest od wielu rzeczy, nie wyłącznie od charakteru, lecz chociażby od zawodu, jaki wykonujemy, od miejsca, w którym pracujemy. Więcej porad znajdziesz na domenie fashion. 

Nie obawiajmy się metamorfoz, nie bójmy się testować, sprawdzać, próbować nowych rzeczy, nowych krojów. Na takim testowaniu polega poszukiwanie prywatnego stylu. A bywa, że poszukiwania stylu trwają przez dużo miesięcy a nawet lat. Dajmy sobie szansę na to, żeby go znaleźć. I nie zrażajmy się modowymi wpadkami. Te zdarzają się nawet najlepszym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *